„Zielone Miasto” - spotkanie online polskich partnerów Sieci Transferu programu URBACT III

W dniu 22 czerwca br. odbyło się spotkanie online polskich partnerów Sieci Transferu programu URBACT III, pn. „Zielone Miasto”. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele sieci Ru:Rban (Kraków), BeepathNet (Bydgoszcz), C-Change (Wrocław) oraz Tropa Verde (Aglomeracja Opolska).

65814446cc3e1d63829c8cb3ba92d0c8fe29e504

Spotkanie tematyczne pn. "Zielone Miasto" zostało zorganizowane przez Krajowy Punkt Kontaktowy Sieci URBACT w Polsce, działający przy Związku Miast Polskich. Moderatorem spotkania był koordynator programu URBACT w Polsce – Pan Aldo Vargas-Tetmajer. W telekonferencji wzięła również udział Pani Marcelline Bonneau – Ekspert Programu.

Uczestnicy wideokonferencji zapoznali się z najnowszymi informacjami dotyczącymi realizacji projektów oraz zmianami we wdrażaniu programu spowodowanymi epidemią COVID-19. Ponadto umówiono kwestię przygotowania do tegorocznego wydarzenia rozpowszechniającego ("sharing event") oraz przedstawiono cele poszczególnych projektów, które prezentujemy poniżej. 

Miasta partnerskie projektu 
RU: RBAN dzielą się wiedzą i doświadczeniem na temat ogrodów społecznych w mieście. Projekt mana celu zwiększenie świadomości na temat roli rolnictwa i ogrodnictwa na obszarach zurbanizowanych w
śród mieszkańców oraz lokalnej administracji.

Celem projektu BeePathNet jest  popularyzacja i rozwój pszczelarstwa w warunkach miejskich oraz poprawa warunków bytowania owadów zapylających.

Projekt C-Change zakłada wdrożenie we Wrocławiu dobrych praktyk w zakresie zarządzania placówkami kultury i sztuki wypracowanych przez miasto Manchester i mających na celu obniżenie emisji CO2 oraz przystosowanie się do zmian klimatu.

Program URBACT,  to europejski program wymiany i nauki promujący zrównoważony rozwój obszarów miejskich. Program umożliwia miastom z całej Europy nawiązywanie współpracy w celu opracowywania rozwiązań najpoważniejszych problemów nękających obszary miejskie, co potwierdza kluczową rolę tej inicjatywy w podejmowaniu działań związanych z coraz bardziej złożonymi zmianami społecznymi. Jest on również pomocny w znajdowaniu praktycznych rozwiązań o innowacyjnym i zrównoważonym charakterze integrujących aspekty ekonomiczne, społeczne i ekologiczne.

Program URBACT jest finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.


Źródło: informacja własna,bip.krakow.pl, bydgoszcz.pl, wroclaw.pl, urbact.pl. 


Powrót do listy

Używamy własnych oraz zewnętrznych plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z naszej witryny przez użytkownika. Jeśli kontynuujesz przeglądanie, zgadzasz się na ich użycie. Polityka Cookie

Przeglądaj dalej