TROPA VERDE na spotkaniu webinarowym organizowanym przez Związek Miast Polskich (ZMP)

W dniu 21 lipca br. uczestniczyliśmy w spotkaniu webinarowym Zespołu do spraw klimatu, OZE, środowiska i gospodarki komunalnej przeznaczonym dla ekspertów ZMP, którymi są przede wszystkim byli lub aktywni samorządowcy z całej Polski. 

61f7d2bb9f3c7ae0b4c4b4efffffce77f68369f2

Współorganizatorem spotkania był Pan Aldo Vargas-Tetmajer -  koordynator Krajowego Punktu Kontaktowego programu URBACT. Webinarium odbyło się w ramach tzw.„ZMP-owskich Klimatycznych Wtorków” i było w całości poświęcone wdrażaniu modelu gospodarki o obiegu zamkniętym (GOZ) w miastach.

Podczas spotkania mieliśmy przyjemność przedstawienia najważniejszych informacji na temat projektu „TROPA VERDE - nagradzamy recykling!” oraz pozostałych projektów z zakresu gospodarki odpadami realizowanych w gminach członkowskich Stowarzyszenia Aglomeracja Opolska.

W ramach webinarium zostały przedstawione również inne,dobre praktyki w zakresie GOZ – w tym m.in. projekt „BeWater - Bugaj Water Hub” realizowany w Piotrkowie Trybunalskim. Głównym celem tego projektu jest utworzenie pilotażowej dzielnicy miasta, która stworzy platformę do edukacji poprzez opracowywanie, testowanie i demonstrowanie innowacji w zakresie ponownego wykorzystania wód opadowych oraz szarej wody. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Urban Innovative Actions.

Eksperci ZMP przedstawili również podstawowe założenia GOZ, przykłady dobrych praktyk dotyczących komunikacji oraz edukacji w zakresie gospodarki odpadami a także modelu 6R oraz 4R. Na zakończenie spotkania przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Kartuzach zaprezentowali działania podejmowane na terenie ich gminy mające na celu stymulowanie zrównoważonego rozwoju w kontekście gospodarki odpadami.

Powrót do listy

Używamy własnych oraz zewnętrznych plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z naszej witryny przez użytkownika. Jeśli kontynuujesz przeglądanie, zgadzasz się na ich użycie. Polityka Cookie

Przeglądaj dalej